بی‌گلوتن

بی‌گلوتن رسانه جامع سلیاک و سبک زندگی بدون گلوتن است و ما با چیزی به غیر از «گلوتن» مشکل نداریم! گلوتن بدترین موجود روی زمینه، کرونا از گلوتن هم بدتره!
«من سپهر هستم و ۱۱ ساله رژیم بدون گلوتن دارم و توی هر قسمت درباره رژیم بدون گلوتن و چالش‌های این رژیم در ایران حرف می‌زنم»

پادکست بی‌گلوتن را اینجا بشنوید

تو این قسمت با دکتر علی نوروزی عقیده (دکتری تخصصی هماتولوژی آزمایشگاه) در مورد آزمایش‌های لازم برای تشخیص و پیشگیری از سلیاک صحبت می‌کنیم و در انتهای اپیزود مقداری درباره مشکلات معافیت از سربازی با بیماری سلیاک صحبت کردم.

آزمایش سلیاک پادکست بی گلوتن

توی این قسمت از پادکست بی‌گلوتن با حضور دکتر اسماعیل انصاری و به مناسبت روز جهانی بهداشت، در مورد بهداشت عمومی و ارتباط بیماری سلیاک با کرونا حرف زدیم و در بخش پایانی به طور کلی فعالیت‌های انجمن حمایت از بیماران سلیاکی را بررسی کردیم.

قسمت پنجم پاکست بی گلوتن

ویژه برنامه «بی‌گلوتن»
ما که همیشه بی‌گلوتن هستیم حالا بیایین برای چند دقیقه هم که شده بی‌کرونا باشیم. به نظرم اومد که توی این قسمت خیلی جایی نداره در مورد کرونا و این بلای جدیدی که سرمون اومده حرف بزنم، فقط خواستم توی این ویژه برنامه برای چند دقیقه بی‌کرونا و مثل همیشه بدون گلوتن باشیم.

بی گلوتن بی کرونا

توی این قسمت با حضور دکتر منصور رضایی (متخصص تغذیه) در مورد رژیم بدون گلوتن حرف می‌زنیم و همان‌طور که دکتر رضایی می‌گفت همه ما باید در رعایت رژیم بدون گلوتن خلاق باشیم و با بارش افکار جدید و خلاقانه سبک زندگی بدون گلوتن رو ادامه بدیم.

تغذیه در رژیم بدون گلوتن

توی این قسمت در مورد تعریف گلوتن حرف زدم و چند آمار از گلوتن‌فری‌های آمریکا آوردم و سعی کردم تا در مورد محصولات مشکوک به گلوتن توضیح بدم و از سازمان غذا و دارو و قانون برچسب‌زنی گلوتن‌فری هم بگم.
آخر کار هم دو نرم‌افزار موبایلی خوب برای محصولات و رستوران‌های بدون گلوتن معرفی کردم.


برنامه‌های موبایلی که معرفی کردم:
Gluten free Food checker
Find me gluten free

لطفن اگر محصولی با آرم بدون گلوتن دیدین و می‌دونین که گلوتن داره حتما بی‌گلوتن رو در جریان بزارید.

گلوتن مخفی پادکست بی گلوتن

من عاشق پیتزا هستم مخصوصا پیتزای گلوتن‌دار، اما این دلیل نمی‌شه که گلوتن بخورم!
nv قسمت اول رفتم سراغ روزی که بیماری سلیاک رو تشخیص دادن و زندگی جدید بی‌گلوتن برای من شروع شد، من سعی کردم توی این قسمت سلیاک رو تعریف کنم و چند تا خاطره از روزهای اول زندگی جدید خودم بگم.

من سپهر هستم و ۸ ساله که رژیم بدون گلوتن دارم.

من سپهر هستم و ۱۱ ساله رژیم بدون گلوتن دارم، توی بی‌گلوتن در مورد تجربه‌های بدون گلوتن حرف می‌زنم.

قسمت صفر پادکست بی گلوتن
نسخه نوشتاری پادکست