بی‌گلوتن

بی‌گلوتن رسانه‌ی جامع سلیاک و سبک زندگی بدون گلوتن است و ما این‌جا با چیزی به غیر از «گلوتن» مشکل نداریم! گلوتن بدترین موجود روی زمینه، کرونا از گلوتن هم بدتره!
«من سپهر هستم و ۱۱ ساله رژیم بدون گلوتن دارم و در هر قسمت از این پادکست درباره‌ی تغذیه‌ی بدون گلوتن و چالش‌های این رژیم در ایران حرف می‌زنم»

پادکست بی‌گلوتن را اینجا بشنوید

در این قسمت با دکتر علی نوروزی عقیده (دکتری تخصصی هماتولوژی آزمایشگاه) درباره‌ی آزمایش‌های لازم برای تشخیص سلیاک صحبت می‌کنیم. علاوه‌بر این در انتهای اپیزود مشکلات معافیت سربازی با بیماری سلیاک هم می‌پردازیم.

آزمایش سلیاک پادکست بی گلوتن

در این قسمت از پادکست بی‌گلوتن با حضور دکتر اسماعیل انصاری درباره‌ی بهداشت عمومی و ارتباط بیماری سلیاک با کرونا حرف می‌زنیم و در بخش پایانی به‌اختصار فعالیت‌های انجمن حمایت از بیماران سلیاکی را بررسی می‌کنیم.

قسمت پنجم پاکست بی گلوتن

ویژه برنامه «بی‌گلوتن»
ما که همیشه بی‌گلوتن هستیم حالا بیایید برای چند دقیقه هم که شده بی‌کرونا باشیم. به‌نظرم آمد که در این قسمت خیلی جایی نداره در مورد کرونا و این بلای جدیدی که سرمون آمده حرف بزنم، فقط خواستم در این ویژه‌برنامه برای چند دقیقه بی‌کرونا و مثل همیشه بدون گلوتن باشیم.

بی گلوتن بی کرونا

در این قسمت با حضور دکتر منصور رضایی (متخصص تغذیه) درباره‌ی روش‌های خلاقانه‌ی رعایت رژیم بدون گلوتن حرف می‌زنیم.

تغذیه در رژیم بدون گلوتن

در قسمت دوم پادکست، «گلوتن» را تعریف می‌کنم و درباره‌ی محصول‌های مشکوک به گلوتن حرف می‌زنم، البته به‌اضافه‌ی چند نکته‌ی مهم از سازمان غذا و دارو و قانون برچسب‌زنی گلوتن‌فری!
آخر کار هم دو نرم‌افزار موبایلی خوب برای پیدا کردن محصولات و رستوران‌های بدون گلوتن را معرفی کردم.

برنامه‌های موبایلی که معرفی کردم:
Gluten free Food checker
Find me gluten free

لطفن اگر محصولی با آرم بدون گلوتن دیدید و می‌دونید که گلوتن داره حتمن بی‌گلوتن به من اطلاع بدید.

گلوتن مخفی پادکست بی گلوتن

من عاشق پیتزا هستم به‌ویژه پیتزای گلوتن‌دار. اما این دلیل نمی‌شه که گلوتن بخورم!
در قسمت اول پادکست رفتم سراغ روزی که برای اولین‌بار با بیماری سلیاک آشنا شدم و زندگی جدید بی‌گلوتن برای من شروع شد، من سعی کردم در این قسمت سلیاک رو تعریف کنم و چند خاطره از روزهای اول زندگی جدید خودم بگم.
من سپهر هستم و ۸ ساله که رژیم بدون گلوتن دارم.

من سپهر هستم و ۱۱ ساله رژیم بدون گلوتن دارم، در هر قسمت از پادکست بی‌گلوتن در مورد تجربه‌های زندگی بدون گلوتن حرف می‌زنم.

قسمت صفر پادکست بی گلوتن
نسخه نوشتاری پادکست